Vložte hodnotu
Zp?t

Udržujte si pravidelný dohled nad svým vozovým parkem pomocí evropské silniční asistence TIP

Udržujte si pravidelný dohled nad svým vozovým parkem pomocí evropské silniční asistence TIP

Minulou zimu uvázl ve sněhu na servisní stanici ve Walesu 40 tunový nákladní automobil. Pokračování v jízdě prostě nebylo možné. Naštěstí byla poblíž skupina 20 vojáků Královské námořní pěchoty a dokázala společnými silami a tlačením dostat nákladní automobil zpět na silnici. (zdroj: Daily Mail)

Skutečný život je ale jen zřídkakdy pohádka a bude to spíše zázrak, když budete mít k dispozici vojáky v situaci, kdy se Váš návěs na cestách dostane do problémů.  Kromě toho záchrana řidičů kamionů a jejich vybavení není typický popis činnosti Královské námořní pěchoty. Naštěstí u silniční asistence TIP stačí jen zavolat a Váš řidič, nákladní automobil a návěs budou zase bezpečně pod vaší kontrolu a možná i v „peletonu“.

Počet poruch na silnicích roste

Neočekávané poruchy návěsů nastávají častěji, než bychom chtěli. Samozřejmě, pokud lze naše zkušenosti v Evropě nějak srovnat se zkušenostmi v silniční nákladní přepravě v USA, pak počet poruch na silnicích roste.

Podle Truckload Vertical Benchmarking Study (Vertikální srovnávací studie celovozových nákladů – TVBS) v 1. čtvrtletí 2018 proti 4. čtvrtletí 2017 počet poruch v USA vzrostl o 21 % V průměru došlo u vozových parků účastnících se průzkumu během 1. čtvrtletí k jedné poruše na každých 14 702 km. Vozové parky s nejlepšími výsledky nezaznamenaly žádné problémy po 54 410 km, zatímco účastník s nejhoršími výsledky měl poruchu každých 13 011 km. (zdroj: TT News)

5 Nejčastějších typů oprav na silnicích

TVBS odhalila 5 nejčastějších kategorií oprav požadovaných na komunikacích. V 1. čtvrtletí představovaly 58 % všech oprav v porovnání s 37 % v 4. čtvrtletí 2017.  Byly to:

  • Výfukové systémy – nejčastější kategorie oprav s 139 200 opravami v 1. čtvrtletí v porovnání s 235 026 ve 4. čtvrtletí 2017.
  • Kola, ráfky, náboje a ložiska.
  • Pneumatiky – u nichž došlo k závadě v průměru po každých 52 678 km, kdy nejlepší vozové parky udávaly míru oprav nižší o 45 % než průměr.
  • Světla – průměrný vozový park potřeboval opravu po každých 70 471 km, zatímco nejlepší vozové parky své třídy vyžadoval opravu osvětlení každých 661 993 km.
  •  

Preventivní silniční asistence

Neočekávané opravy na silnicích jsou nákladné a zvyšují dobu odstávky návěsu. Gary Cummings, generální ředitel společnosti FleetNet, spočítal, že opravy na silnici mohou stát až čtyřikrát více než oprava v dílně. (zdroj: TT News)

Další náklady na silniční opravu zahrnují bezpečnostní rizika pro řidiče a návěs, protože čekají na záchranu na krajnici dálnice, a náklady na čas, který zabere hledání alternativních návěsů pro dokončení dodávky.

Kromě registrace do programu preventivní údržby a oprav, které společnosti jako TIP poskytují, mohou správci vozových parků snížit náklady registrací k servisu při náhlé poruše předtím, než k takové situaci dojde. Obvykle je nákladnější zaregistrovat se u poskytovatele havarijní služby na místě poruchy, než se zaregistrovat předem.

Silniční asistence TIP – zvládnuto 86 000 případů na silnicích

TIP zajišťuje celoevropskou havarijní službu pro návěsy 24 hodin / 7 dnů v týdnu a 365 dnů v roce. TIP nabízí podporu v 18 jazycích a má kontaktní čísla silniční asistence v 16 evropských zemích, a to Rakousku, Belgii, České republice, Dánsku, Finsku, Francii, Německu, Irsku, Itálii, Nizozemí, Norsku, Polsku, Rumunsku, Španělsku, Švédsku a Velké Británii.

TIP má rozsáhlé zkušenosti s podporou svých zákazníků na silnicích. V roce 2017 TIP řešila 86 000 incidentů na silnicích. (zdroj: Výroční zpráva TIP za rok 2017)

Znovu na silnici

Díky Silniční asistenci TIP budete mít přístup k naší rozsáhlé síti partnerů a techniků, kteří rychle zajistí, aby Vaši řidiči mohli pokračovat na svých cestách. Poskytujeme pomoc prostřednictvím sítě dílen a našeho vozového parku mobilních servisních dodávek. Rozšířili jsme vozový park mobilních servisních jednotek ze 159 v roce 2016 na 179 v roce 2017 a pravidelně přidáváme další. (zdroj: Výroční zpráva TIP za rok 2017)

Naše mobilní dodávky obsahují úctyhodný výběr dílenského vybavení, kvalitních zásob a nástrojů a zásoby náhradních dílů na pokrytí nejčastějších problémů, včetně utržených posuvných plachet na plachtových návěsech a malých oprav karosérie.  Naše vozidla jsou rovněž vybavena komplexní diagnostickou technologií návěsů pro testování brzd a detekci elektrických poruch.

Získejte přehled nad svým vozovým parkem díky společnosti TIP

Užijte si klid mysli díky Silniční asistenci TIP! Pokud budete chtít být připraveni na neočekávané, kontaktujte TIP a my Vás budeme informovat o podrobnostech.

2019/03/01

Sdílet tento zpravodajský ?lánek

TIP novinky

Dostávat důležité novinky od TIP!

Jednoduše vyplňte pole níže, abyste dostávali důležité novinky a informace od TIP

Povrzením tohoto formulá?e souhlasím, že TIP použije moje zákaznická Prohlášením o ochran? soukromí TIP.

Související zprávy k položce

"Nové Volvo FH 500 I-Save je tu!"

Pronajměte si nové Volvo FH 500 I-Save s optimalizovaným výkonnostním balíčkem - TIP to umožňuje...

2022/03/18

"Telematika pro návěsy"

Návěs již není jen skříň na kolech. Stejně jako ve zbytku dopravního průmyslu byly vyvinuty nov...

2021/05/07

"Telematika"

Vytvoření transparentnějšího, účinnějšího a bezpečnějšího ekosystému dopravy

2020/07/01