Vložte hodnotu
Zp?t

TIP se rozhodl získat společnost PEMA v rámci své mezinárodní strategie růstu a diverzifikace

                         

AMSTERDAM, 2019 - Společnost TIP Trailer Services, portfoliová společnost I Squared Capital a přední poskytovatel leasingu, pronájmu, údržby a oprav návěsů v celé Evropě a Kanadě, podepsala dohodu o koupi společnosti PEMA GmbH od Société Générale. PEMA je leasingová společnost a půjčovna užitkových vozidel nabízející služby v Belgii, České republice, Dánsku, Německu, Polsku, Švédsku a Švýcarsku, které posílí geografickou stopu společnosti TIP, posílí její postavení v Německu a poskytne vstup na švýcarský trh.

"Je to vzrušující krok na naší cestě růstu a diverzifikace, protože neustále budujeme silnější platformu ve prospěch našich zákazníků, partnerů, zaměstnanců a zúčastněných stran," řekl Adil Rahmathulla, předseda představenstva TIP Trailer Services Board a Managing Partner společnosti I Squared Capital. „S touto akvizicí se TIP rozroste a zvýší geografickou diverzifikaci se silnější pozicí v Německu. Stále hledáme příležitosti k rozšiřování platformy, včetně špičkových specializovaných jednotek, při zachování našich stávajících nabídek a úrovně služeb. “

„ TIP bude mít téměř 89 000 návěsů a tahačů a více než 100 servisů nabízejících největší opravárenskou síť v Evropě a Kanadě a poskytnou řešení na jednom místě pro širokou škálu vybavení užitkových vozidel,“ uvedl Bob Fast, prezident a CEO společnosti TIP Trailer Services. „Naši zákazníci budou mít bezproblémového servisního partnera v celé Evropě a Kanadě, což zjednoduší správu jejich vozového parku a umožní jim soustředit se na hlavní obchodní činnosti a zároveň si užívat spolehlivosti a zákaznických služeb společnosti TIP.“

TIP a PEMA jsou společnosti orientované na služby s dlouholetými zkušenostmi v dopravě a logistice v celé Evropě, které podporují potřeby zákazníků po celou dobu životnosti návěsů, výměnných nástaveb a nákladních vozidel. PEMA má moderní a rozmanitou flotilu nákladních vozidel a návěsů od předních značek včetně Krone, MAN, Schmitz Cargobull a Volvo. Od roku 2008 je PEMA součástí skupiny GEFA Group, pobočka francouzské bankovní skupiny Société Générale. Société Générale Equipment Finance drží 100% podíl ve skupině PEMA prostřednictvím své německé dceřiné společnosti GEFA Bank.

Uzavření se očekává v nadcházejících měsících na základě obvyklých regulačních schválení.

O TIP Trailer Services

TIP Trailer Services je poskytovatelem služeb se specializací na operativní leasing, pronájem, údržbu a opravy návěsů, jakož i další služby s přidanou hodnotou zákazníkům v oblasti dopravy a logistiky po celé Evropě a Kanadě. Společnost má jednu z největších a nejrozmanitějších půjčoven s více než 70 000 vozy. Společnost TIP se sídlem v Amsterdamu má přes 2000 zaměstnanců a poskytuje služby svým zákazníkům z 98 poboček v 17 zemích Evropy a Kanady.

O společnosti PEMA

Společnost PEMA byla založena v roce 1976 a je půjčovnou užitkových vozidel se specializací na nákladní automobily a návěsy a zaměstnává přibližně 440 lidí. PEMA vlastní rozmanitou flotilu více než 19 000 kusů s širokou nabídkou předních značek včetně Schmitz Cargobull, Krone, Koegel, DAF, Volvo, MAN, Mercedes a Renault (nákladní automobily). PEMA provozuje 18 lokalit v severní a střední Evropě, včetně čtyř vlastních servisů.

O I Squared Capital

I Squared Capital je nezávislý globální investor do infrastruktury se zaměřením na energetiku, veřejné služby, telekomunikace, dopravu a sociální infrastrukturu v Americe, Evropě a Asii. Firma má pobočky v Hongkongu, Houstonu, Londýně, Miami, Novém Dillí, New Yorku a Singapuru.

Mediální kontakt

I Squared Capital
Managing Director and Head of Investor Relations
Andreas Moon
+1 (786) 693-5799

Ivo Lingnau
Camarco
ivo.lingnau@camarco.co.uk

TIP Europe
Vice President Sales & Marketing
Marc Aandeweg
Telefon: +31 (20) 504 - 1767
tipeurope@klenkhoursch.de

 

2019/07/26

Sdílet tento zpravodajský ?lánek

TIP novinky

Dostávat důležité novinky od TIP!

Jednoduše vyplňte pole níže, abyste dostávali důležité novinky a informace od TIP

Povrzením tohoto formulá?e souhlasím, že TIP použije moje zákaznická Prohlášením o ochran? soukromí TIP.

Související zprávy k položce

"Nové Volvo FH 500 I-Save je tu!"

Pronajměte si nové Volvo FH 500 I-Save s optimalizovaným výkonnostním balíčkem - TIP to umožňuje...

2022/03/18

"Telematika pro návěsy"

Návěs již není jen skříň na kolech. Stejně jako ve zbytku dopravního průmyslu byly vyvinuty nov...

2021/05/07

"Telematika"

Vytvoření transparentnějšího, účinnějšího a bezpečnějšího ekosystému dopravy

2020/07/01