Vložte hodnotu
Zp?t

Společnosti TIP a PEMA spojují síly. PEMA je teď součástí skupiny TIP

Transakce posiluje pozici v odvětví přepravy a logistiky

 

AMSTERDAM — 3. prosince 2019 — Portfoliová společnost TIP Trailer Services společnosti I Squared Capital, jeden z předních poskytovatelů leasingu, pronájmu, údržby a oprav návěsů v Evropě a Kanadě, dnes oznámil uzavření akvizice společnosti PEMA GmbH poskytující leasing a pronájem užitkových vozů v Belgii, České republice, Dánsku, Německu, Polsku, Švédsku a Švýcarsku. Předcházelo tomu oznámení z 26. července 2019 o podpisu smlouvy s podílníky společnosti PEMA o akvizici.

 

„Tento milník umocňuje silné stránky společností TIP a PEMA v oblasti přepravy a logistiky a staví naše sloučené společnosti před dlouhodobou diverzifikaci a růst v souladu s naší strategií,“ řekl Bob Fast, prezident a generální ředitel společnosti TIP Trailer Services. „Sloučené společnosti využijí silnější zeměpisný vliv, zajistí lepší pozici v Německu, podpoří leasingové služby a pronájem nákladních vozů společnosti PEMA, rozšíří síť dílen společnosti TIP v Evropě pro všechny zákazníky a také nabídku našich služeb a klientskou síť. Z toho budou těžit zaměstnanci, zákazníci, partneři i akcionáři.“

 

Obě společnosti mají dlouholeté zkušenosti v oblasti přepravy a logistiky v Evropě a Kanadě, které naplňují potřeby zákazníků během celé životnosti návěsů, nákladních vozů a výměnných nástaveb. Společně budou mít přibližně 90 000 návěsů a nákladních vozů a také přes 100 dílen, které s 208 mobilními servisními vozy představují největší servisní síť v Evropě a Kanadě a poskytují komplexní řešení pro širokou řadu zařízení pro vozidla. Zákazníci získají partnera pro bezproblémový servis v Evropě i Kanadě a také jednodušší správu vozového parku, aby se mohli soustředit na hlavní obchodní činnost a zároveň využívat vysokou spolehlivost a služby zákazníkům.

 

Vedení sloučených společností pracuje na plánu integrace, který umožní hladký přechod. Než dojde k integraci, budou v každém podniku platit stávající smlouvy, služby, podmínky a postupy. 

2019/12/02

Sdílet tento zpravodajský ?lánek

TIP novinky

Dostávat důležité novinky od TIP!

Jednoduše vyplňte pole níže, abyste dostávali důležité novinky a informace od TIP

Povrzením tohoto formulá?e souhlasím, že TIP použije moje zákaznická Prohlášením o ochran? soukromí TIP.

Související zprávy k položce

"Nové Volvo FH 500 I-Save je tu!"

Pronajměte si nové Volvo FH 500 I-Save s optimalizovaným výkonnostním balíčkem - TIP to umožňuje...

2022/03/18

"Telematika pro návěsy"

Návěs již není jen skříň na kolech. Stejně jako ve zbytku dopravního průmyslu byly vyvinuty nov...

2021/05/07

"Telematika"

Vytvoření transparentnějšího, účinnějšího a bezpečnějšího ekosystému dopravy

2020/07/01