Vložte hodnotu
Zp?t

Dostane se vašim návěsům přivítání v automatizovaném skladu?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli v budoucnu vaše řidiče při příjezdu do skladu přivítají místo lidí roboti? Tuto otázku si bude pokládat čím dál více lidí, protože automatizace nabírá na obrátkách.

Pokročilejší automatizace skladu

Společnosti začínají čím dál více využívat možností automatizace, která má své nesporné výhody. Klíčovým faktorem je neustálý růst internetových obchodů. Organizace E-commerce Europe například předpovídá, že obrat z prodejů uskutečněných přes internet se v rámci celé Evropy zvýší o 13 % z 534 miliard EUR v roce 2017 na celkových 602 miliard EUR v roce 2018. Tato situace vyvíjí tlak na logistiku a skladování, což jsou sektory, které se potýkají s nedostatkem prostoru a kvalifikovaného personálu.

Nesporné výhody automatizace skladů

Podle časopisu MHLNews logistické společnosti zjišťují, že nižší náklady na kapitál, rychlejší návratnost investic a modularita automatizace s využitím robotům umožňuje vyšší investice do technologie automatizace skladů, které lze získat zpět v poměrně krátkém čase. Použití robotů umožňuje mimo jiné zvýšit účinnost skladování a zajistit jeho téměř nepřetržitý provoz.

První vlaštovky v oblasti automatizace

Mezi první společnosti, které začaly využívat robotiku ke skladování, patří maloobchodníci, jež potřebují pokrýt skladové potřeby svých kamenných a internetových obchodů, ať už se jedná o oblečení, kosmetiku a produkty pro zdraví, léky nebo spotřební zboží.

Běžné použití

Maloobchodníci a další uživatelé automatizovaného skladování využívají roboty jako „podavače“. Obvykle to funguje tak, že robot vyzvedne zboží ze skladu a dopraví jej vychystávači na balicí linku, kde je zboží zabaleno a připraveno k odeslání. Robot může také plnit funkci „pomocného vychystávače“, kdy následuje zaměstnance skladu a postupně sbírá jednotlivé položky objednávky. Po dokončení objednávky dopraví robot objednávku na balicí linku. V neposlední řadě mohou roboti asistovat s tříděním, distribucí a plněním balíků. (zdroj: MHLNews)

Amazon – lídr v oblasti automatizovaného skladování

Amazon je jednou z několika předních společností, které využívají roboty ke zvýšení účinnosti skladování. Malí roboti dopravují boxy s produktem vychystávačům, kteří následně chystají produkty pro konkrétní objednávku. Amazon má k dispozici více než 100 000 „botů“, kteří operují ve skladech společnosti. Společnost uvedla, že s narůstajícím počtem robotů se zvyšuje také počet lidských zaměstnanců. (zdroj: ZDNet)

Čínská inovace s JD.com

Amazon však rychle dohánějí další společnosti. Významná čínská logistická společnost JD.com nedávno oznámila zahájení provozu nového skladu poblíž Šanghaje, který dokáže díky robotům každý den zpracovat na 200 000 objednávek. Ve skladu pracují pouze čtyři zaměstnanci, jejichž úkolem je zajištění údržby robotů. (zdroj: FreightWaves)

Ocado, britský technologický narušitel

Společnost Ocado se původně zabývala pouze online prodejem potravin. Nyní je však jedničkou na trhu s technologiemi automatizovaného skladování a poskytuje své řešení robotizovaného skladování ostatním obchodním řetězcům s potravinami, jako je Casino ve Francii a ICA ve Švédsku. Automatizované plnící centrum společnosti Ocado v Andoveru poblíž Londýna využívá patentovanou technologii skladování a sbírání a obsahuje stovky robotů, kteří posouvají potraviny po hliníkové mřížce nebo „rojnici“, kterou obsluhují zaměstnanci skladu. (zdroj: JLLRealViews) Vychystání průměrné objednávky trvalo dříve společnosti Ocado dvě hodiny. Zbudováním nového skladu v Andoveru se tato doba zkrátila na 15 minut. (zdroj: AJOT)

Kam dál?

Samuel Dermont, výkonný manažer poradenské firmy Argon uvedl pro časopis AJOT „Jedná se [sic: automatizace skladů] o pomalý proces. V budoucnosti bude náplní práce manažera skladu nejen řídit lidi, ale současně i stroje. V minulosti tomu bylo naopak – ve skladování hrály hlavní roli lidé. Samotný sklad se však dle mého názoru příliš nezmění.“

Ve stejném článku uvedl Magne Hatteland, ředitel marketingového oddělení společnosti AutoStore, která již před více než 20 lety vyvinula první robotický stohovací skladovací systém: „Za pět let budeme svědky toho, že robotická ramena nahradí lidskou sílu.“

Přizpůsobivost díky pronájmu návěsů

Z celkového hlediska reprezentuje toto prostředí, včetně automatizovaného skladování, skvělou příležitost pro správce vozových parků s přizpůsobivou kapacitou návěsů k rozšíření možností podnikání. Zákazníci, kteří se spolehnou na pronájem návěsů s TIP Trailer Services, mohou využít zvýhodněných nájemních podmínek a navyšovat či snižovat počet návěsů v závislosti na poptávce. Díky pronájmu návěsu získáte ty nejlepší návěsy s nejnovější technologií bez vysokých investičních a režijních nákladů spojených s vlastnictvím.

Outsourcujte údržbu a opravy návěsů

V rámci smlouvy o pronájmu návěsu se nemusíte starat o údržbu a opravy – TIP Trailer Services zajistí vše za vás. A zatímco se postaráme o údržbu a opravu pronajatého návěsu, poskytneme vám rovněž alternativy pro zajištění bezproblémového chodu vašeho podnikání.

Bude-li jeden z vašich pronajatých návěsů po cestě do Bath, Berlína, Bruselu nebo jiné evropské destinace vyžadovat asistenci, pak víte, že se můžete spolehnout na naše služby po celé Evropě – 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Pro více informací o flexibilním pronájmu návěsů s TIP Trailer Service nás, prosím, kontaktujte pomocí uvedeného formuláře.

2018/10/04

Sdílet tento zpravodajský ?lánek

TIP novinky

Dostávat důležité novinky od TIP!

Jednoduše vyplňte pole níže, abyste dostávali důležité novinky a informace od TIP

Povrzením tohoto formulá?e souhlasím, že TIP použije moje zákaznická Prohlášením o ochran? soukromí TIP.

Související zprávy k položce

"Nové Volvo FH 500 I-Save je tu!"

Pronajměte si nové Volvo FH 500 I-Save s optimalizovaným výkonnostním balíčkem - TIP to umožňuje...

2022/03/18

"Telematika pro návěsy"

Návěs již není jen skříň na kolech. Stejně jako ve zbytku dopravního průmyslu byly vyvinuty nov...

2021/05/07

"Telematika"

Vytvoření transparentnějšího, účinnějšího a bezpečnějšího ekosystému dopravy

2020/07/01