Vložte hodnotu
  • Netherlands
    • Dutch
    • English
  • United Kingdom
    • English

Historie

1968 Poskytování pronájmu

TIP začal jako Transport Pool s pobočkami v Nizozemí a Kanadě.

V roce 1968 založila americká společnost Transport Pool svou první mezinárodní pobočku ve Velké Británii a firemní kancelář v Rotterdamu v Nizozemsku. Tehdy se stal průkopníkem pronájmu návěsu.

1971 Transport Pool je uvedena na burze Nasdaq

V roce 1971 společnost NASDAQ uvedla holdingovou společnost Transport Pool.

Do letošního roku otevřela Transport Pool pobočky v Belgii .

1975 Transport Pool převzat společností Gelco Corporation v Minneapolis

Do roku 1975 se Transport Pool dostal na irský a švédský trh.

Když recese zasáhla v roce 1975, akcie společnosti se snížily na 2 dolary na akcii. Společnost Gelco Corporation, která pronajímala osobní a nákladní automobily velkým firemním vozovým parkům, nabídla 5 dolarů za akcii (asi 30 milionů dolarů). Společnost byla prodána, s přibližně 500 zaměstnanci v té době. Provoz Transport Poolse pod kontrolou společnosti Gelco troche změnil.

1976 International Transport Pool

TIP přejmenován na Transport International Pool (TIP)

1986 Prodáno konsorciu vedení a investorům

V 80. letech se TIP začal rozšiřovat více v severních zemích, přidáním Dánska a Finska do geografického portfolia. V brzy 80. letech TIP provozovala flotilu více než 14.000 návěsů a kontejnerových šasi z více než 60 poboček po celé Evropě.

Akvizice firmy CTI Container Corporation společností Gelco vedla k finančním ztrátám, které zisk TIPu nakonec nedokázal vyrovnat. V letech 1986 a 1987 společnost Gelco zaznamenala ztráty ve výši 6,4 milionů dolarů a 4,9 milionu dolarů. Společnost Gelco v roce 1986 prodala firmu TIP Europe konsorciu pro správu a investory.

1989 Uvedeno na burze cenných papírů v Amsterdamu a Londýně - Euronext

TIP dokončil odkup managementu s podporou společnosti HAL jako externího investora. Zaměstnancům bylo povoleno koupit opce na akcie.

1993 Získané společností GE Capital

Před akvizicí měla TIP flotilu přibližně 11.000 aktiv a působila v následujících zemích: UK & IE, Německo, Francie, Dánsko, Finsko, Švédsko, Nizozemsko a Belgie.

V roce 1993 byl TIP zaveden jako samostatné divize společnosti GE Capital. Po této akvizici se podnik přeměnil na leasing a pronájmy s plným servisem. TIP začal rozšiřovat podnikání a stal se více strukturovaný ve svých procesech. Hlavním cílem bylo stát se půjčovnou návěsů číslo jedna. V té době byla generálním ředitelem Laurie Weisheitová.

Také v roce 1993 společnost TIP zahájila operace prodeje remarketingových návěsů.

1997 Získaná CTR

Před a během této akvizice začal TIP působit v Norsku, Itálii, Španělsku a Rakousku. Velká Británie měla stále největší flotilu s vysokým počtem boxů a Německo zůstalo druhým největším trhem.

V roce 1997 TIP získala skupinu Central Rentco (CTR) - pronájmu a leasingové společnosti rozloženou po celé Evropě. S touto akvizicí TIP rozrostla svoji flotilu o přibližně 22 000 dalších jednotek.

2003 Bob Fast jmenován generálním ředitelem

Bob se připojil k GE v roce 1982 a zastával vedoucí pozici v řadě divizí GE, včetně rolí v oblasti financí, prodeje, rozvoje obchodu, marketingu, leasingu a generálního managementu. V roce 2003 byl jmenován výkonným ředitelem TIP.

V roce 2003 se flotila zvýšila na 67 000 přívěsů.

Kolem téhož roku se TIP stal aktivní ve východoevropských zemích, jako je Polsko, Rumunsko a Česká republika.

2007 TIP Údržba

V roce 2007 vstoupil TIP do segmentu údržby třetích stran. Spojené království bylo prvním regionem, kde se nacházely pobočky a technici. Začalo to na konci roku 2006 a většina lokalit byla dokončena do konce roku 2007 a zahrnovala několik mobilních služeb (MSU). Později byla přinesena na evropské úrovni. Byla založena společnost Fleet-Care, která dokončila portfolio služeb a mohla být zakoupena samostatně.

2007 - TIP Pomoc na silnici

Celoevropská služba TIP Roadside se stala samostatnou službou.

2013 Získané skupinou HNA

HNA Group Company Limited (HNA) z Číny, přední diverzifikovaná průmyslová a servisní společnost, získala TIP Trailer Services Group (TIP). V tomto okamžiku společnost TIP provozovala síť 48 poboček v 16 evropských zemích a vlastnila a řídila flotilu 48 000 jednotek.

2014 Sjednaná sekuritizační a refinanční zařízení

TIP využil příznivého finančního trhu k rozšíření likvidity, přičemž podstatně snižoval náklady a diverzifikoval finanční prostředky.

2014 – Aplikace na kontrolu návěsů

V roce 2014 byla spuštěna aplikace pro smartphony pro operátory vozového parku, která vytváří on-line inspekční zprávy s funkcemi pro foto, vyhledávání, sdílení a porovnávání.

2015 Dohoda o řízení společnosti Grayrentals, akvizice vlaků a THT

2015 - Grayrentals

TIP podpořila společnost HNA při akvizici leasingu a pronájmu přívěsů společnosti Grayrentals se sídlem v Hullu ve Velké Británii.

2015 - Toscon

Společnost Toscon nabízí vnitrostátní pokrytí pro opravy a údržbu (návěsů).

V roce 2015 se akvizice společnosti Toscon téměř zdvojnásobila tržbami TIP třetí strany na údržbu a opravy v Nizozemsku.

2016 – Train Trailer

Společnost TIP Trailer Services Group získala v roce 2016 společnost Train Trailer Rental Ltd, kanadského poskytovatele pronájmů, leasingu a skladování návěsů.

2016 - THT

V roce 2016 společnost TIP Trailer Services získala nizozemskou půjčovnu a leasingovou společnost Twan Heetkamp Trailers (THT), která měla flotilu kolem 3 000 přívěsů provozujících v celé Evropě.

2018 TIP 50 let výročí

V roce 2018 TIP Trailer Services oslavuje 50leté výročí.

2018 převzaté společností I Squared Squared

Společnost I Squared Capital (ISQ), nezávislý globální investiční společnost, získala 100% podíl v TIP Trailer Services od společnosti HNA Group (International) Company Limited.